نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

معنی PSTN – PSTN چیست؟

PSTN مخفف شبکه تلفن سوئیچ عمومی است. این اصطلاح به شبکه تلفنی سنتی که جهان ما را پوشش می دهد اطلاق می شود، که روش اصلی ارتباط صوتی از راه دور در طول قرن 20 را ارائه می دهد. همچنین ممکن است شنیده باشید که PSTN به عنوان شبکه تلفن ثابت شناخته می شود.

تاریخچه

PSTN اصلی که در اواخر دهه 1800 ساخته شد، فقط از طریق خطوط مس و مراکز اپراتور کار می کرد. با این حال، یک قرن نوآوری در ارتباطات از راه دور شاهد آن بودیم که PSTN به تدریج فناوری های جدیدتری را شامل می شود – از جمله کابل های فیبر نوری، ارتباطات ماهواره ای و مراکز سوئیچینگ خودکار.

بررسی PBX

“برای دو سال در حال انجام، مشتریان میانی بازار و سازمانی میتل را به عنوان بهترین ارزش در سالانه تحقیق رضایت مشتری PBX (محل و ابر) گروه مدیریت شرقی رتبه بندی کرده اند. موقعیت میتل در سال جاری با رتبه بندی رتبه اول دیگر برای شرکت، تجربه خرید، در حسابرسی گروه مدیریت شرقی از اندازه گیری رضایت. هزاران مشتری مدیر فناوری اطلاعات در بررسی 33 شرکت و PBX ابری شرکت کردند.

مورد استفاده PBX

بیایید نمونه ای از تجارت را که 100 کارمند دارد، بررسی کنیم. در این تجارت فقط ده کارمندشان قرار است با شبکه عمومی صحبت کنند، بنابراین اکنون با یک تلفن سانترال فقط 10 خط پرداخت می کنند به جای اینکه برای همه 100 پرداخت کنند. همه تماس های داخلی اکنون رایگان است زیرا در حال انجام هستند. به PBX. با PBX، کسب و کار می تواند از سایر ویژگی ها مانند قابلیت فشار به صفحه استفاده کند که به کاربران امکان می دهد همه افراد موجود در ساختمان یا افراد را به صورت جداگانه صفحه بندی کنند.

این مطلب را از دست ندهید   دستگاه سانترال

با گذشت زمان، PBX ها با بزرگتر شدن سازمان ها بزرگتر شدند. گاهی اوقات، آنها شروع به امتداد مکان می کنند تا بتوانید در چندین سایت PBX داشته باشید و بین هر نمونه ارتباط خصوصی برقرار کنید. به عنوان مثال، یک کارمند ممکن است در لس آنجلس باشد، جایی که یک نمونه PBX در آن است، و یک کارمند دیگر ممکن است در بوستون باشد، جایی که نمونه PBX متفاوت است. این دو کارمند می توانند از طریق یک اتصال خصوصی که به PSTN منتقل نمی شود با یکدیگر شماره گیری داخلی کنند.

نحوه کار PSTN

نکته کلیدی در درک ایده اصلی نحوه کار PSTN در نظر گرفتن ماهیت سوئیچ الکتریکی است. همانطور که یک سوئیچ می تواند مدار کنترل کننده لوازم الکتریکی را باز و بسته کند، شبکه تلفن سوئیچ عمومی با تعویض مدارهای باز و بسته بین گوشی های تلفن کار می کند. با این حال، برای انطباق با پیچیدگی میلیون ها خط تلفن جداگانه، یک سری سوئیچ ها در امتداد زنجیره ای از مبادلات جغرافیایی با اندازه های مختلف فعال می شوند.

به عنوان مثال، اگر شخصی بخواهد از طریق خط تلفن مسکونی خود با یک تجارت بین المللی تماس بگیرد، واحد تلفن وی ابتدا یک مدار (معروف به “خط باز”) را با یک صرافی سوئیچینگ محلی باز می کند، که معمولاً در منطقه جغرافیایی تماس گیرنده واقع شده است. این خط سپس به یک شبکه تقاطع (یک مرکز تلفن در یک منطقه جغرافیایی بسیار بزرگتر) و یک اداره عوارض (زیرساخت مسئول مسیریابی تماس در سطح بین المللی) پیش می رود. در کشور هدف، فرایند مشابهی برای تکمیل اتصال صوتی اتفاق می افتد.

این مطلب را از دست ندهید   بررسی تمام ویژگی سیستم سانترال

PSTN در قرن جدید

در اوایل قرن 20، چندین اپراتور انسانی برای تحقق این امر همکاری می کنند. البته امروز، فراخوانی PSTN از طریق رایانه انجام می شود و تقریباً بلافاصله اتفاق می افتد.

PSTN امروزه همچنان مورد استفاده گسترده قرار می گیرد، هرچند ارتباطات مبتنی بر VoIP، جایی که تماس های صوتی از طریق اینترنت سفر می کنند، به سرعت جایگزین زیرساخت های PSTN می شود، زیرا بخش عمده ای از آن صرفه اقتصادی و اطمینان بیشتری دارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =