نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

SIP Trunking در مقابل VoIP

همانطور که صنعت مخابرات سعی می کند کارها را برای توده ها ساده کند (کنایه سنگین)، به نظر می رسد این یکی از شکاف ها عبور کرده است. در این مقاله توضیحاتی قرار داده شده است.

VoIP

همانطور که در بالا گفتیم، IP در VoIP مخفف “پروتکل اینترنت” است و اصطلاحی کلی است که برای توصیف داده های منتقل شده از طریق اینترنت استفاده می شود. وقتی از این برای توصیف داده های صوتی استفاده می شود، معمولاً به آن VoIP می گویند.

VoIP روشی برای توصیف روشی است که همه این جلسات مکالمه را با هم از طریق یک کاربر انجام می دهد. این اصطلاح صنعتی است و فقط نشان می دهد که در هر بار چند گروه تماس ممکن است نیاز داشته باشید.

SIP Trunking

SIP یا (Session Initiation Protocol) مجموعه قوانینی است که در ارتباطات چندرسانه ای برای شروع و خاتمه انتقال داده ها بین کاربران مختلف استفاده می شود.

SIP Trunking در مقابل VoIP

به ساده ترین اصطلاح، تماس های IP / VoIP تماس هایی است که از طریق اینترنت برقرار می شود، SIP پروتکلی است که برای برقراری آن تماس ها و اتصال جلسات چندرسانه ای استفاده می شود، با تماس های VoIP فقط یک نوع جلسه که می توانند اداره کنند.

تفاوت اصلی در توانایی آنها این است که VoIP محدود به انتقال داده های صوتی از طریق اینترنت است در حالی که یک صندوق SIP توانایی انتقال بسته های داده های چندرسانه ای را دارد. این می تواند صوتی، نوشتاری یا ویدیویی باشد.

این مطلب را از دست ندهید   تفاوت اصلی قبل از خرید سانترال و VoIP

تفاوت دیگر واسطه ای است که آنها در آن کار می کنند. تماس VoIP فقط از طریق اینترنت یا یک شبکه داخلی خصوصی اتفاق می افتد. از یک SIP trunk می توان برای انتقال بسته های داده بر روی هر شبکه ای از جمله ISDN (شبکه تلفن فیزیکی)، VPN یا اینترنت استفاده کرد.

یکی از تأثیرات اصلی این تفاوت این واقعیت است که تلفن VoIP برای کار با نرم افزار و اتصالات خود به رایانه احتیاج دارد در حالی که تجهیزات SIP می توانند جداگانه کار کنند.

سرانجام، SIP trunking بخشی از شبکه ای است که شما تماس های خود را روی آن اجرا می کنید. پروتکل در صرافی تلفنی که در ساختمان خود دارید و در تجهیزات ارائه دهنده شبکه ذخیره می شود.

اگر داده های حساس را مدیریت کنید، می توانید برای یک لایه امنیتی بیشتر مستقیم با ارائه دهنده شبکه خود ارتباط برقرار کنید. از طرف دیگر، تماس های VoIP همه از یک مکان مرکزی توسط یک ارائه دهنده جداگانه کنترل می شود که ترافیک را کنترل می کند. نه تنها به این اندازه ایمن نیست، بلکه به این معنی است که اگر سیستم آنها خراب شود، اما شما همچنین توانایی مکالمه نخواهید داشت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 16 =